Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılı Kutlu Olsun

 

Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılını Üniversite Kampüslerimize Bir Çınar Fidanı Dikerek Kutluyoruz. Bize Katılın!  

“Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” 

Atatürk’ümüzün bu özlü sözünden ilham alarak, ulu bir Çınar ağacı gibi güzel Ülkemizi kuşatan ve kökleriyle sımsıkı birbirine bağlayan Cumhuriyet’imizin 100.yaşını Ata’mızın ve şehitlerimizin hatırasını yaşatarak kutlamak için Üniversitelerimizin doğa ve sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren bütün öğrenci topluluklarını kampüslerinde bir Çınar fidanını toprakla buluşturmaya davet ediyoruz.

Kampanyamızın sembolü Çınar (Platanus orientalis) ağacı Atatürk’ün Yalova’da “Ağaç kesilmeyecek, köşk kaydırılacak” talimatı vererek bir ağacın değerini  anlatan en güzel emsallerden biri “Yürüyen Köşk” olayındaki ağacımızdır.

Genç arkadaşlarımızı kampanyamıza katılmaya Cumhuriyetimizin 100. yılı için en az 100 Çınar fidanı dikmeye çağırıyoruz. Fidanlarınızı diktikten sonra yeni yüzyıl için topluluğunuz adına Sürdürülebilirlik mesajınızı içeren kısa bir video çekip bunları #yaşasıncumhuriyet ve #doğamızgeleceğimizdir etiketleri ile sosyal medyada paylaşmanızı bekliyoruz.

Çınar Fidanlarımızla Yaşasın Cumhuriyet!

Serap KANTARLI
Yönetim Kurulu Başkanı

NASIL KATILIM SAĞLANIR?

1- Topluluğunuz adına bir çınar fidanı temin etmelisiniz. Fidanlıklardan temin edebilirsiniz. Aranızda para toplayıp satın alabilirsiniz veya Derneğimizden talep edebilirsiniz.

2- Fidan kampüs içinde uygun bir alana dikilmelidir.

3- Kampanya afişi A3 kağıda basılarak etkinlik fotoğrafları çekilir. Üniversite ve topluluk logoları kampanya afişine eklenebilir veya flamalar kullanılır.

4- Topluluk başkanı veya bir üyesi tarafından kısa yeni yüzyıla sürdürülebilirlik mesajı verilir ve videosu çekilir.

5- Video ve fotoğraflar #yaşasıncumhuriyet ve #doğamızgeleceğimizdir etiketleri ile sosyal medyada paylaşılır. Dernek sayfası da etiketlenir.

6- Etkinliğe katılım sağlayan topluluğun adı, dikilen fidanın Google haritalarda konumu ve diğer materyaller bilgi@dosder.org.tr e-posta adresine gönderilir.

7- Etkinliğe katılım sağlayan topluluklara topluluk adına E-Sertifika verilecektir.

8- Kampanya’ya fidan bağışı yapmak isteyen üyelerimiz ve gönüllülerimiz de Dernek hesabına bağışta bulunabilirler.

Kampanya için ayrıntılı bilgi:
Betül AŞKIN
Gençlik Komisyonu Üyesi
betul.askin@dosder.org.tr