Doğanın Sesi Dergisi Yıl.7 Sayı.13
Dergiyi Oku Kapak Fotoğrafı: © Dr. Bülent GÖZCELİOĞLU Posidonia oceanica Deniz çayırı topluluğu Kuşadası, Aydın, 05.10.2020..
Ulusal Su Kurulu 2. Toplantısı Yapıldı
29.11.2023 tarihli ve 32384 sayılı düzeyde koordinasyon ve iş birliği sağlamak üzere Ulusal Su Kurulu kurulmuş olup, Kurulun ilk toplantısında, “ Sürdürülebilir refahın temini, sağlıklı ve kaliteli yaşam standartlarının korunması..
ANIZ YANGINLARININ ÖNLENMESİ MÜMKÜN MÜ?
Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi arasında 21 Haziran 2024 tarihinde akşam saat 22.15’te hasat sonrası anız ile örtülü tarlalarda çıkan yangın, rüzgârın etkisiyle büyüyerek yerleşim yerlerine sıçramış ve..
İNSANIN DOĞA ÜZERİNDEKİ ETKİSİ İLE BAŞLAYAN ANTROPOSEN DÖNEM VE GELECEKTEKİ TEHDİTLER
Antroposen kavramı son dönemlerde çok duyulmaktadır. İtalyan jeolog Antonio Stoppani, 1873 yılında insanların dünya ekolojisi üzerindeki giderek artan etkisine atıfta bulunarak “antroposen çağ” terimini ortaya atmıştır. Ancak insanın doğa üzerindeki..
ANTİK ÇAĞ DATÇA’SINDA İŞ KUR 2
Galiba, bu sefer Knidosluların karışık bir dönemine denk geldik. Birçoğu bavullarını hazırlamış teknelere biniyorlar. Bir soralım bakalım ne bu acele nereye gidiyorlar. Acaba ne kaçırdık, yeni bir festival mi yoksa..
Su Verimliliği Alt Kurulu Toplantısına Katılım Sağlandı
Su kaynaklarının etkin yönetimi ve verimli kullanımı amacıyla üst düzeyde koordinasyon ve iş birliği sağlamak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda kurulan Ulusal Su Kurulu’nun ilk toplantısında alınan karar gereğince..
“Gerede Çayı Temiz Aksın!” Diyerek Sivil Toplum Kuruluşları Birleşiyoruz
Değerli Basın Mensupları, Saygıdeğer Halkımız, Bugün, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, çevremizi korumanın ve sağlıklı bir gelecek için sorumluluklarımızı yerine getirmenin önemini bir kez daha vurgulamak üzere buradayız. Filyos Nehir..
5 Haziran Dünya Çevre Günü 2024: Toprağımız. Geleceğimiz.
Dünyanın her yerinde ve ülkemizde yaşam destek sistemlerimiz olan bütün ekosistemler tehdit altında. Ormanlardan kurak alanlara, tarım arazilerinden göllere kadar insanlığın varlığının bağlı olduğu doğal alanlardaki yıkım artık en üst..
Sokak Hayvanlarının Toplatılması ve Uyutulması Yasa Tasarısı
Değerli Basın Mensupları ve Kamuoyu, Son günlerde gündeme gelen sokak hayvanlarının toplanarak uyutulmasını öngören yasa tasarısı, toplumun geniş kesimleri tarafından büyük bir endişe ve üzüntü ile karşılanmıştır. Bu taslak, sokak..