HAYDİ ÇOCUKLAR! BANDIRMA VAPURUNU CANLANDIRALIM

/ 18 Mayıs 2020 / / yorumsuz
HAYDİ ÇOCUKLAR! BANDIRMA VAPURUNU CANLANDIRALIM

Haydi çocuklar! Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirdiği tarihi seyahatin 101.yıl dönümünde bu seyahatin yapıldığı Bandırma Vapuru’nun maketini, resmini veya sadece boyama olarak yapıyoruz.

Etkinliğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında başlıyor. Çalışmalar 8 Haziran Dünya Okyanuslar Günü web sitemizde sergilenecektir.

Etkinliğimize 5-17 yaş arasındaki tüm çocuklarımız katılabilir. Katılan çocuklarımızın seçilen çalışmaları web sitemizde yayınlanacak ve  kendilerine TÜBİTAK Doğa Koruma Bilim Kitapları Serisinden yaşlarına uygun kitaplar hediye edilecektir.

Çalışmanızın resmini bilgi@dosder.org.tr e-posta adresimize çocuğumuzun adı soyadı, yaşı ve adresiniz ile birlikte gönderin. Facebook sosyal medya grubumuz “Doğa Eğitimi Sınıfı (DOSDERS)”de çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz. Biz size örnekler veriyoruz.

1- Bandırma Vapuru Maketi: Baskı en az A3 olmalı ya 300 gr kağıda veya evde renkli baskı var ise 80 gr kağıda renkli basılıp fon kartonunu yapıştırılabilir. Siz evinizdeki kullanılmayan kutular gibi malzemeleri kullanarak kendi maketinizi de yapabilirsiniz.

2- Bandırma Vapuru Resmi: Suluboya, kara kalem, pastel veya kuru boya ile resminizi yapın.

3- Bandırma Vapuru Boyama: 5-6 yaşındaki küçükler bandırma vapuru boyama yapabilirler. İnternette örnekleri mevcuttur.

 

Ümit Savaş Baran, Çevre Eğitimi Koordinatörü

Yorum yaz