DOĞANIN SESİ DERGİSİ 4. SAYISI YAYINLANDI

/ 21 Ocak 2020 / / yorumsuz
DOĞANIN SESİ DERGİSİ 4. SAYISI YAYINLANDI

Dergimizin ikinci yılını da geride bırakırken öncelikle yazarlarımızın ve okuyucularımızın katkılarıyla yayın hayatına devam eden dergimize her geçen gün ilginin artmasından duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz.

Bu sayımızla birlikte başlattığımız doğa koruma ve çevre yönetimi alanlarında yüksek lisans ve doktora yapan gençlerimizin bilimsel çalışma yapma konusundaki heveslerinin ve bilimsel makale hazırlama kabiliyetlerinin artırılması amacıyla düzenlenen “Doğanın Sesi Dergisi Bilimsel Makale Hazırlama Teşvik Ödülü” kapsamındaki çalışmamız gençlerimizden büyük ilgi gördü. Bundan sonraki sayılarımızda da devam etmek arzusundayız.

Derneğimizce bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da uluslararası çevre koruma günlerine katılım sağlamaya, iklim krizine odaklanan biyolojik çeşitliliğin ve ekolojik bütünlüğün korunması üzerine projeler üretmeye ve faaliyetlere katılım sağlamaya özen göstereceğiz.

Dergimizin kapak görselinde iklim krizi nedeniyle Avustralya’da çıkan yangınlarda yok olan sistemin ve yaşam formlarının anısına Mustafa Sözen hocamızın objektifinden Avustralya’ya özgü koala türüne yer veriyoruz.

Dergimize ve dernek çalışmalarımıza destek olan tüm doğa dostlarının yeni yılını kutlar, bu yılın tüm canlılara ve dünyamıza güzellikler getirmesini dileriz.

Kapak: KOALA (Phascolarctos cinereus)
Mustafa Sözen, Perth Hayvanat Bahçesi, Batı Avustralya, 14.07.2017

DERGİYİ OKU

Yorum yaz