DERNEĞİMİZİN 1.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

/ 11 Ağustos 2018 / / yorumsuz
DERNEĞİMİZİN 1.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Derneğimizin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 6 Mayıs 2018 tarihinde Türk- Amerikan Kültür Derneğinde düzenlendi. Genel Kurulumuza 23. TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan hanımefendi de iştirak ettiler. Üyeler ve konuklara hoşgeldiniz konuşmasında kurucu başkan Serap Kantarlı, derneğin amacı ve çalışma alanları hakkında bilgi verdi. Derneğimiz bilim danışmanı Prof.Dr. Sümer Gülez’in doğa ve sürdürülebilirlik tanımları üzerine yaptığı açılış konuşmasından sonra 23. TBMM Meclis Başkanı Sayın Köksal Toptan katılımcılara hitabında, topluluğumuzun üstlendiği görevin önemine vurgu yaparak derneğimize başarılar diledi. Daha sonra derneğimiz bilim danışmanı Prof.Dr. Saime Ünver İkincikarakaya tarafından katılımcılara “Doğa ve Sürdürülebilirlik” konulu bir konferans verildi.  Sayın Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan’a derneğimiz adına Prof.Dr. Ahmet Karataş hocamıza ait bir doğa fotoğrafı hediye edildi.

Toplantıda doğa korumaya uzun yıllar hizmet etmiş değerli büyüğümüz TTKD Genel Başkanı Yunus Ensari, TTKD’de uzun yıllar Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapan Serap Kantarlı’ya  ve Genel Sekreterlik görevini yürüten Dr. Ülkü Merter’e bugüne kadar derneğe verdikleri katkılardan dolayı birer plaket verdi ve yeni kurulan derneğimizin çalışmalarına destek olacağını belirterek bizleri onurlandırdı.

Pazar günü yapılan toplantımıza katılımları ile bizlere çalışma azmi ve hevesi veren tüm üyelerimiz ve kıymetli misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yönetim Kurulu

Yorum yaz