2021 YILININ EN SEVİLEN AĞACI YARIŞMASI ADAYLARINI BEKLİYORUZ

/ 20 Şubat 2021 / / 7 Yorum
2021 YILININ EN SEVİLEN AĞACI YARIŞMASI ADAYLARINI BEKLİYORUZ

Uzun yıllar tarihe tanıklık etmiş olan ağaçlar zor günlerde bizlere geleceğe dair mücadele ve yaşama tutunma umudu verirler. Ekosistemlerimizin tahribi sonucunda dünyada meydana gelen salgın hastalıklara karşı da tıpkı ağaçlar gibi mücadele ederek yaşama tutunmalıyız diyerek Derneğimizce 2020 yılında doğa dostlarıyla birlikte en çok sevilen ağaç yarışması düzenlemeye karar verdik. Yarışmaya katılan ağaçlarımız ve onların hikayelerini 2020 Yılının En Sevilen Ağacı sonuçlarından inceleyebilirsiniz.

Bütün ağaçlar özeldir ve sevgiyi hak ederler. Yarışmamızı ağaçlarımızı tanıtmak, onlara olan ilgimizi ve merakımızı uyandırmak için düzenlediğimizi belirterek bu yıl da yarışma adaylarımızı bekliyoruz. Adaylar 21 Mart Uluslararası Ormanlar Günü elektronik oylamaya açılacak 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde de sonuçlarımızı duyuracağız.

Siz de 2021 yılı için tanıtılması gerektiğini düşündüğünüz en az 100 yaşında olan ağacınızın güzel bir fotoğrafını ve 500 kelimeyi geçmeyen kısa hikayesini bilgi@dosder.org.tr e-posta adresimize gönderebilirsiniz.

 

Yorum yaz

2021 YILININ EN SEVİLEN AĞACI YARIŞMASI ADAYLARINI BEKLİYORUZ (7 Yorum)