DENİZ KAPLUMBAĞALARI İZLEME PROJESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALANDI

/ 15 Ağustos 2020 / / yorumsuz
DENİZ KAPLUMBAĞALARI İZLEME PROJESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALANDI

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Göksu Deltası Özel Çevre Koruma Bölgesi Tür ve Habitat İzleme Projesi kapsamında “Göksu Deltası Kumsal Alanında Deniz Kaplumbağaları (Caretta caretta ve Chelonia mydas) ve Nil Kaplumbağası (Trionyx triunguis) Popülasyonlarının Araştırılması, İzlenmesi ve Korunması Projesi’’ kapsamında yürütülecek faaliyetler, projenin görünürlüğünün artırılması, tanıtılması ve başarılı bir koruma kampanyası oluşturulması için Derneğimiz ile proje yürütücüsü Proden firması ve Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında Derneğimiz bilim danışmanı hocalarımızın eşliğinde yürütülecek çalışmalara destek verilerek arazi çalışmalarına aktif katılım sağlanacaktır. Bu kapsamda;

Projenin faaliyetleri ve iş planı kapsamında yürütülecek çalışmalara Dernek ilgili üyeleri ile uzman desteği sağlayacaktır. İşbirliği çerçevesi gönüllülük esasına dayalıdır.

Proje ekibi tarafından uygun görülen yayın ve tanıtım materyallerin hazırlanmasına ve tasarımına Dernek tarafından destek verilecektir.

Sonuç raporunun hazırlanmasına Dernek tarafından destek verilecektir.

Dernek web sitesi ve sosyal ağlarında proje çalışmaları haber olarak yayınlanacaktır.

Proje sonunda sözleşme sahibinden izin alınarak proje sonuçlarını içeren kısa bir akademik yazı Doğanın Sesi dergisi için hazırlanacaktır.

Yorum yaz