Fidan Kardeşliği Kampanyası Hakkında

/ 7 Kasım 2021 / / yorumsuz
Fidan Kardeşliği Kampanyası Hakkında

Fidan Kardeşliği Kampanyası Derneğimizin biyolojik çeşitliliği desteklemek ve iklim değişikliğine adaptasyon için ekosistemleri onarmak amacıyla yürüttüğü fidan dikim çalışmalarıdır. Kampanyanın temel felsefesi, birer küçük fidan olarak hayatlarına başlayan ağaçlara yolculuklarında eşlik etmek, onları korumak ve aramızdaki bağı güçlendirmektir. Bu yolculukta çocuklarımızla birlikte büyüyecek olan fidanlar için en değerli paydaşlarımız da yine çocuklarımızdır.

Derneğimiz kurulduğu günden bu güne kadar yoğun bir şekilde fidan dikim çalışmaları yürütmektedir. Kampanyanın amacı üyelerimiz, gönüllülerimiz ve bağışçılarımızla birlikte biyolojik çeşitliliği desteklemek amacıyla fidan dikim ve bakım çalışmalarını birlikte hayata geçirebilmektir.

Kampanyamız her biri kendine özgü projeler şeklinde yürütülmektedir. Her proje alana, iklime özgü, ekosistem bütünlüğü gözetilerek ve en önemlisi biyolojik çeşitliliği destekleyecek şekilde tasarlanır ve belirlenen bütçeye uygun olarak uygulanır. Proje kapsamında dikim alanı ve fidan bilgisi web sitemizden katılımcılarla paylaşılmaktadır. Kampanya sadece fidan dikimini değil, dikilen fidanların izlenmesini de kapsamaktadır. Her bağışçı ve gönüllümüz fidanların kontrolü ve izlenmesi konusunda sorumluluk alır. Bu şekilde fidanlar büyürken alan ziyaretleri ile gelişmelerini takip ederler ve Derneğimize bilgi vererek kampanyanın ve projenin sürdürülebilirliğini garanti altına alırlar.

Kampanya katılımcıları fidan dikim çalışmalarını ve fidanları ziyaretlerinde çektikleri resimlerini #DOSDER #FidanKardesligi etiketleriyle sosyal medyada paylaşarak, kampanyaya destek olabilirler.

Yorum yaz