FİDAN KARDEŞLİĞİ KAMPANYASI MOGAN PARKINDA BAŞLADI

/ 25 Kasım 2021 / / yorumsuz
FİDAN KARDEŞLİĞİ KAMPANYASI MOGAN PARKINDA BAŞLADI

Derneğimizin fidan dikim faaliyetlerini Fidan Kardeşliği Kampanyası ile birleştiriyoruz. Fidan Kardeşliği Kampanya’sının ilkini Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının desteği ile 11.11.2021 Milli Ağaçlandırma Günü Mogan Parkı’nda gerçekleştirdik. Kampanyanın amacı; biyolojik çeşitliliği desteklemek, iklim değişikliği ile mücadele etmek için ekosistemleri onarmak anlayışıyla fidan dikimi ve bakımı yaparak gelecek nesillere yaşayan hatıralar bırakmaktır. Üyelerimizin ve gönüllülerimizin desteği ile satın alınan 35 fidan Mogan Parkı yönetiminin katkılarıyla toprakla buluşturuldu.

Kampanyanın temel felsefesi, birer küçük fidan olarak hayatlarına başlayan ağaçlara yolculuklarında eşlik etmek, onları korumak ve aramızdaki bağı güçlendirmektir. Bu yolculukta çocuklarımızla birlikte büyüyecek olan fidanlar için en değerli paydaşlarımız da yine çocuklarımızdır.

Derneğimiz kurulduğu günden bu güne kadar yoğun bir şekilde fidan dikim çalışmaları yürütmektedir. Kampanyamız her biri kendine özgü projeler şeklinde yürütülmektedir. Her proje alana, iklime özgü, ekosistem bütünlüğü gözetilerek ve en önemlisi biyolojik çeşitliliği destekleyecek şekilde tasarlanır ve belirlenen bütçeye uygun olarak uygulanır. Proje kapsamında dikim alanı ve fidan bilgisi web sitemizden katılımcılarla paylaşılmaktadır. Kampanya sadece fidan dikimini değil, dikilen fidanların izlenmesini de kapsamaktadır. Her bağışçı ve gönüllümüz fidanların kontrolü ve izlenmesi konusunda sorumluluk alır. Bu şekilde fidanlar büyürken alan ziyaretleri ile gelişmelerini takip ederler ve Derneğimize bilgi vererek kampanyanın ve projenin sürdürülebilirliğini garanti altına alırlar.

Kampanya katılımcılarına sertifika verilir. Katılımcılarımız fidan dikim çalışmalarını ve fidanları ziyaretlerinde çektikleri resimlerini #DOSDER #FidanKardesligi etiketleriyle sosyal medyada paylaşarak, kampanyaya destek olabilirler.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru: Fidan Kardeşliği Kampanyası 

Etkinlik Fotoğraf Albümü

Yorum yaz