Sustain2Solve – Sürdürülebilir Girişimcilik Topluluğunun Eğitmenlik Davetinde Buluştuk

/ 20 Ağustos 2023 / / yorumsuz
Sustain2Solve – Sürdürülebilir Girişimcilik Topluluğunun Eğitmenlik Davetinde Buluştuk

Sustain2Solve, sürdürülebilirlik ve girişimcilik alanlarında faaliyet gösteren üniversite öğrencilerinden oluşan bir topluluk. Amaçları, geleceğin daha sürdürülebilir bir şekilde inşa edilmesine katkıda bulunmak ve genç girişimcilere rehberlik etmek.

Sürdürülebilirliğe önem veren yeni girişimlerin çıkması ve bu genç girişimcilerin desteklenmesine yönelik faaliyetler yürütecekleri yeni dönemde, tüm bu faaliyetlerin düzenlenmesinde rol alacak, 8 farklı komitede, 20 farklı üniversiteden 36 temsilci ile çalışmalarını yürütecekler.    #farklıyızçünküfarkındayız  diyerek yola çıkan ekip yeni dönemde yapacakları çalışmaların etki odağını artırmak için önce ekibin eğitimine yönelik bir modül planlamışlar.

Beni de bu modülde eğitmen olarak görmek istediler ve sonrasında da kendilerine destek olan Sustainer’lardan biri olmamı talep ettiler. Sustainer’ların görevleri; genç girişimcilere danışmanlık yapmak ve projelerini değerlendirmek, tecrübelerinizi paylaşarak onların büyüme ve gelişimine katkıda bulunmak ve ağın bir parçası olarak etkileşimde bulunarak yeni bağlantılar kurmak.

Öncelikle böyle başarılı bir toplulukla tanışmaktan ve çalışmalarını dinlemekten büyük keyif aldığımı ve gençlerin beklentileri olan görevleri yapmaktan mutluluk duyacağımı ifade etmek isterim. Gelecek için ümidimi yeşerttiler. Dernek olarak kurduğumuz gençlik komisyonumuzun GEF/SGP desteği ile yürüttüğü “Gençlik Komisyonu Gönüllük Stratejisi ve Eylem Planı Projesi” çerçevesinde, üniversite toplulukları ile ortaklıklar kurarak birlikte çalışması geleceğimizi yeniden sürdürülebilirlik ilkesi ile inşa edecek genç arkadaşlarımıza bilgi ve tecrübe kazandıracaktır. Bu aşamada bizlerin de sahip olduğu deneyim ve bilgiyi, genç girişimcilerin projelerini daha da ileriye taşıyabilmelerine yardımcı olmak için her fırsatta paylaşmamız görev ve sorumluluğumuzdur.

Geleceğin liderlerine rehberlik yapmaktan onur duyacağımızı ifade ederek başta bilim komisyonumuz olmak üzere üyelerimiz ve gönüllülerimizle her türlü desteğe hazırız.

Sustain2Solve Topluluğuyla 26 Ağustos 2023 tarihinde saat 21:00’de “Doğa ve Sürdürülebilirlik” konulu bir sunum ve söyleşide tekrar bir araya geleceğiz.

Buradan ben de üniversite öğrencilerimize tekrar çağrı yapıyorum. Katılım formumuzu doldurarak gençlik komisyonumuza dahil olun. Birlikte doğamızı koruyarak ve onararak sürdürülebilir bir gezegeni yeniden inşa etmek için çabamıza ortak olun.

Gençlik Komisyonu Katılım Formu

Avatar photo

Doğa ve Sürdürülebilirlik Derneği kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. 1994 yılında Çevre Bakanlığında Biyolog olarak göreve başladı. Meslek kariyeri boyunca çevre yönetimi ve doğa koruma konularında hem mesleğinde hem de gönüllü olarak çok sayıda proje, yayın ve kampanya çalışmalarına katıldı. 1999-2017 yılları arasında Türkiye Tabiatını Koruma Derneğinde gönüllü olarak aktif görevlerde bulundu, 2009-2017 tarihleri arasında Genel Başkan Yardımcılığı, aynı zamanda 2010-2018 yılları arasında Tabiat ve İnsan dergisi sorumlu yazı işleri müdürlüğü yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Su ve Toprak Kirliliği İzleme Şube Müdürlüğü görevinden Nisan 2023'de emekliye ayrıldı.

Yorum yaz